EN

پروژه ها و طرح های توسعه

شرکت کاوند نهان زمین

هدف اصلی از اجرای پروژه، ایجاد اشتغال و توسعه در منطقه راور کرمان می باشد. در راستای تحقق این هدف، احداث یک واحد فولادسازی با ظرفیت تولید ۱۰۰ هزارتن (قابل توسعه به ۲۰۰ هزار تن) در سال بیلت فولاد آلیاژی در نظر گرفته شده است.

شرکت کاوند نهان زمین

هدف از اجرای این پروژه توسعه و تسهیل فعالیتهای معدنی و بازرگانی با رویکرد بین المللی در شرایط حاضر کشور و نگاه صدور دانش فنی کارشناسان ایرانی و توان فنی و مهندسی در ساخت تجهیزات می باشد. در فاز نخست ۳۰۰۰ تن کاتد مس در سال با قابلیت افزایش تا ۵۰۰۰ تن در مرحله لیچینگ طرح ریزی و در فاز نهایی تولید ۶۰.۰۰۰ تن کنسانتره مس با عیار ۲۴% نیز در نظر گرفته شده است.

شرکت کاوند نهان زمین

هدف اصلی طرح ایجاد اشتغال و توسعه در منطقه محروم راور کرمان می باشد. این کارخانه قادر خواهد بود در فاز نخست و با احداث ۲ کوره، ۷۰.۰۰۰ تن در سال بریکت سرد آهن تولید نماید، که در زمان تکمیل فاز نخست و احداث کوره سوم، به تولید ۱۰۵,۰۰۰ تن در سال بریکت سرد آهن خواهد رسید.

شرکت توسعه سرمایه گذاری گل گهر

فروسیلیسیوم عمده ترین فروآلیاژها در صنایع فولاد سازی و ریخته گری می باشد. آلیاژ سیلیسیم شامل فروسیلیسیوم و سیلیکون متال می باشد که مهمترین نقش آن در تولید فولاد خام، اکسیژن زدایی می‌باشد. برای تولید هر تن فولاد بین ۳ تا ۵ کیلوگرم از این ماده مورد نیاز است. با نگاهی به افق ۱۴۰۰ (تولید ۴۰ میلیون تن فولاد)، کشور نیاز به ۲۴۰،۰۰۰ تن از این آلیاژ صرفا جهت استفاده در صنایع فولاد خواهد داشت که از این میزان، ۲۵،۰۰۰ تن مورد نیاز طرح های فولادی مجموعه شرکت های فولاد ساز گل گهر (توسعه آهن و فولاد و جهان فولاد) می‌باشد. این طرح در سه فاز طراحی شده که در فاز نخست تولید فروسیلیسیم، در فاز دوم تولید فروسیلیسیم و فرومنیزیم برنامه ریزی شده و در فاز توسعه تولید سایر فرو آلیاژ ها بر اساس مطالعات فنی و اقتصادی برنامه ریزی خواهد شد.